Безкоштовний хостинг uCoz
Публічна інформація
Депутатський корпус
Sinoptik.UA
Статистика

Історія

 
Кардашинка заснована у 1785 році біглими селянами.

Село отримало свою назву від татарського слова Кардасин, в перекладі на українську означає "округ". Безпосередньо назва села йде від назви Кардашинського (Кардасинського) лиману. Майже немає сумнівів, що цей лиман є залишком Дніпровського лиману, в час Геродота простягнутого близько до місцеположення нинішнього Херсона.
Село виникло на місці численних хуторів, які спочатку носили назву Кардашинські (Кардасинські). Лише з другої половини XIX ст. починають розрізнюватись хутори Малий Кардашин, які були ближче до с. Кардашинка, й ті, що були далі під назвою Великий Кардашин.
В списку населених пунктів Дніпровського повіту Олешківської волості за 5 липня 1922 р. позначений хутір Великий Кардашин з хуторами Рубани, а вже в 1923 році хутір стає селом і мабуть тоді ж назва його змінилась на Велику Кардашинку, що відображено в адміністративно-територіальному поділі Херсонського округу на 1 липня 1926 року.
Хутори виникли у зв'язку з тим, що біля с. Кардашинка, яке виникло першим, були гори піску, які пересувались від вітру, і селяни повинні були займатись сільськогосподарською працею на придатних для цього землях на розтані 15-26 верстів від села. Тому під час літніх сільськогосподарських робіт власники подібних ділянок повинні були жити в літніх таборах, а з часом засновують хутори.
Другою причиною виникнення численних хуторів було збільшення населення головним чином через переселення з інших земель, оскільки було багато земель, які не були на поточному обліку держави. Лише в 1837 році ця земля була обревізована і поділена на ревізькі (селянські чоловічі) душі. І подальше переселення людей зі сторони автоматично вело до зменшення душового поділу селян.
Хутори виникли мабуть зі збільшенням мешканців с.Кардашинка, що почало відбуватися з 1783 року, часу приєднання до складу Російської Імперії Кримського ханства і ліквідації безпосередньої загрози військових дій у цій місцевості.
Час заснування можна віднести до осені, оскільки хутори виникали там, де замість літніх сільськогосподарських таборів створювались постійні місця проживання населення, що за звичаєм відбувалося восени.

Ініціативна інформація до 225-річчя с. Велика Кардашинка Голопристанського району 

 

За легендою, три Кардашинки мали раніше чоловічі назви, ніби в пам’ять про трьох братів. Слово "кардаш" з тюркської перекладається як "брат". Ніби отримали три сини-іноземці від батька наділ у спадок, давши тому власні імена - середній син - Великий Кардашин, старший - Село Кардашин, меньшенький - райський куточок - Малий Кардашин.

Пошук
Історичні пам'ятки

На території Великокардашинської територіальної громади є безліч історичних памяток.

Докладніше...

Офіційні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Календар
Календар України
Курс валют
курс доллара к гривне
banker.ua

Власник сайту: Великокардашинська сільська рада © 2008-2021

вул. Миру, 19, с. Велика Кардашинка, Голопристанський р-н, Херсонська обл., 75610,
Тел./факс (05539) 3-24-75, тел. 3-24-42, 3-24-95, 4-05-22
Е-mail: kardashinka@ukr.net