Безкоштовний хостинг uCoz
Публічна інформація
Депутатський корпус
Sinoptik.UA
Статистика

Свято-Покрівська церква

Подорож у минуле
 

В 1873 році відбулося зібрання жителів села Велика Кардашинка де обговорювалося питання про будівництво храму в селі. І ось у 1878 році в селі з'явився храм "Покрови Пресвятої Богородиці". Він був створений Земським страховим агентством Таврійської губернії.

У будівництві храму приймали участь жителі села: Прокопенко Марфа Пилипівна та Прокопенко Володимир Прокіпович, який пізніше стане героєм Великої Вітчизняної війни. Камінь для будівництва завозили з Інкермана (АР Крим) на волах, одна камінина важила близько 50 кг. Першим святим отцем був Олексій Калінов.

За часів Радянської влади атеїзм був частиною державної ідеології. Уряд намагався викорінити релігійність українського народу. Приблизно в 30-і роки коли панувала Радянська влада храм було перетворено на будинок культури. Купол з Хрестом, що був збудований з дерева і заліза зруйнували. Спочатку вікна зверху були заокруглені, а потім їх переробили на прямокутні, такими вони залишились на сьогоднішній день. Вікна вівтаря були закладені цеглою. В цей період деякі дерев'яні дошки на підлозі довелося міняти, і під ними було знайдено старовинні рукописи про історію храму Покрови Пресвятої Богородиці. Ці рукописи разом з усіма іконами були спалені. В 1941 - 1945 роках під час Великої Вітчизняної війни, коли в село прийшли німці знову відкрилася церква. Після того як німців вигнали з села замість храму знову зробили будинок культури, святого отця вигнали, але віру в Бога не знищили. І люди потай молилися в будинку де зараз проживає сім'я Тітовців. В 1992 році почали відбудовувати церкву. Коли в храмі білили стіни то на них виступали хрести, а на стелі й зараз проявляються старовинні узори.

У відбудові церкви приймали участь приблизно 20 чоловік. З 1992 по 2006 рік в церкві змінилося 8 священників. Люди села Велика Кардашинка допомагали церкві, як могли. На сьогоднішній день реконструкція храму ще не завершена, але з кожним роком, він стає ще прекраснішим.
Пошук
Історичні пам'ятки

На території Великокардашинської територіальної громади є безліч історичних памяток.

Докладніше...

Офіційні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Календар
Календар України
Курс валют
курс доллара к гривне
banker.ua

Власник сайту: Великокардашинська сільська рада © 2008-2021

вул. Миру, 19, с. Велика Кардашинка, Голопристанський р-н, Херсонська обл., 75610,
Тел./факс (05539) 3-24-75, тел. 3-24-42, 3-24-95, 4-05-22
Е-mail: kardashinka@ukr.net