Безкоштовний хостинг uCoz
Публічна інформація
Депутатський корпус
Sinoptik.UA
Статистика

Звіт сільського голови

 

З В І Т

 сільського голови Великокардашинської сільської ради

«Про діяльність виконавчого комітету та виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку сіл сільської ради

за 2015 рік»

Шановні депутати сільської ради!

Шановні присутні!

            Згідно статті 42 п.6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою.

            Населення сільської ради  станом на 01.01.2016 року становить 3760 чоловік:

            с. Велика Кардашинка        - 1341 чоловік   ( 514 домоволодінь)

            с. Кардашинка                      - 1115 чоловік   ( 601 домоволодінь)

            с. Мала Кардашинка            - 979 чоловік    ( 404 домоволодінь)

            с. Кохани                              - 321 чоловік     ( 144 домоволодіння)

            Всього:                                  - 3756 чоловіка   ( 1657 домоволодінь)

 

Із загальної кількості населення:

 1. пенсіонерів – 895 чоловік;
 2. інвалідів І-ІІІ групи - 131;
 3. молоді віком до 20 років – 737;
 4. дітей шкільного віку – 461;
 5. дітей дошкільного віку – 72;
 6. дітей від 1 до 3-х років – 98.

 

Згідно актових записів, на території сільської ради у 2015 році померло – 32  чоловік, народилося – 21 дітей, зареєстровано 9 шлюби. З початку 2016 року по теперішній час померло – 11 чоловік , народилося – 7 дітей, зареєстровано 5 шлюби.

            Формування бюджету сільської ради проводиться згідно Бюджетного Кодексу України, Постанови Верховної Ради України «Про основні напрямки бюджетної політики на 2016 рік», Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік». Бюджет сільської ради на 2016 рік складає більш – 1 630 440  гривень із них:

            власних доходів       1 031 740 грн.,   дотація від держави – 498 700 грн.

 

Соціальний захист

Виконавчий комітет, який сформований з 9 чоловік: Чухрай О.І., Чухрай Л.С., Васильєва Л.М., Власенко І.Д., Іванченко Г.М., Сафонова О.А., Сипко В.О., Іляшенко В.О., Чухрай В.М., своєчасно видає суб’єктам підприємницької діяльності та громадянам дозволи на розробку проектів будівництва, неодноразово розглядалися питання протягом 2015 року щодо соціального захисту населення.

Протягом 2015 року відповідно рішень виконавчого комітету із сільського бюджету були виділенні кошти для надання матеріальної допомоги особам, що вкрай її потребують на загальну суму54900,00 гривень, із них:

 1. воїнам-інтернаціоналістам з нагоди 24-ї річниці виведення військ з Афганістану в сумі 2400,00 гривень;
 2. з нагоди 28-ї річниці Чорнобильської катастрофи  та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф в сумі 1200,00 гривень;
 3. ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни з нагоди
  70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни в  сумі 2000,00 гривень;

 

 

 1. інвалідам І групи, що опинилися в складних життєвих обставинах у сумі 1800,00 гривень;
 2. інвалідам ІІ та ІІІ групи на лікування у сумі 700,00 гривень;
 3. на лікування особам, що опинились в складних життєвих обставинах та потребують хірургічного втручання за медичними висновками у сумі 2600,00 гривень.
 4. учасникам АТО у сумі 36000 грн.
 5. До Дня захисту дітей 1600 грн.
 6. учасникам війни 1500 грн.
 7. до Дня інваліда  5100 грн.

 

            Населення сільської ради оформлює субсидії:

 • на тверде паливо оформили на суму – 4 млн 945 тис 387 грн.;
 • на електроенергію на суму – 87 тис 159 грн.

разом 5 млн 32 тис 546 грн – 237 чоловік.

 

 • на природний газ разом з електроенергією на суму 5 млн 528 тис 358 грн – 464 чоловік.

разом 10 млн 560 тис 904 грн. – усього 701 чоловік.

 

 

Земля

            Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

            Також на території сільської ради фізичними та юридичними особами одержуються земельні ділянки під сінокосіння та випас худоби.

            Не всі землі на території сільської ради використовуються за цільовими призначеннями.

            Поряд з цим є безліч питань щодо використання земельних ділянок

 • передача ділянок в оренду землекористувачам;

-   садові товариства, яких у нас  на території 52, на теперішній час перереєструють там статути для газифікації, основна вимога до них це плата за землю та наведення належного стану на своїх територіях, укладання договорів на вивіз сміття.

Благоустрій населених пунктів сільської ради бажає бути кращим.

 

Газифікація

 • Велика Кардашинка - 245 домоволодіння
 • Мала Кардашинка - 264 домоволодіння
 • Кардашинка - 145 домоволодіння
 • Кохани - 45 домоволодіння.

 Всього - 712 домоволодінь.

Сільською радою фінансується програма «Власний дім», населення має змогу отримати 3% кредит для газифікації  та будівництва  домоволодінь (72 чоловік)

 

Транспорт

            Потреби населення сіл сільської ради в автомобільних перевезеннях у 2016 році задовольнялись приватними підприємцями ПП Барнак Юрій Михайлович, ТОВ "Ямак" – Круглова Олена Анатоліївна , ТОВ "Автолайф" - Грибко Олексій Сергійович. Але є проблеми – на Велику Кардашинку маршрут здійснюється через Малу Кардашинку, а в касі автовокзалу Мала Кардашинка не числиться в маршруті автобуса, тому пасажири до Малої Кардашинки сплачують проїзд, як до села Велика Кардашинка.  Сільська рада звернулась до Херсонської обласної ради з листом про допомогу у вирішення даного питання.  На території сільської ради діє програма "Шкільний автобус" завдяки якої сільська рада фінансує перевезення учнів із села Кохани до шкіл міста Гола Пристань та у зворотному напрямку. Підвіз здійснює ПП Крамаренко Анатолій Анатолійович, сільська рада платить 90 000 грн. у навчальний період, а також ТОВ "Ямак" підвозить учнів із села Мала Кардашинка також за кошти сільської ради.

 

Освіта

Шановні депутати!

На території сільської ради знаходяться три школи:

 • Великокардашинська ЗОШ І-ІІІ ст. – директор Іванченко Г.М. – 138 учнів;
 • Малокардашинська ЗОШ І-ІІ ст. – директор Прокопенко Т.І. – 63 учня;
 • Кардашинська ЗОШ І-ІІ ст. – директор Малашков І.В. – 66 учнів.

37 дітей із села Кохани навчаються у школах міста Гола Пристань ( а всього 85 дітей = Кохани + село Кардашинка + Мала Кардашинка + Велика Кардашинка)

В роз'ясненні до Закону України зазначено, що Опорна школа – це школа, до якої планується підвезення кращих працівників і поки що – старшокласників. Але в майбутньому розглядатиметься по кожному класу. При визначені опорної школи враховуватимуться її географічна доступність (щоб була вона в межах 10 – 15 кілометрової зони), наявність кваліфікованих кадрів, матеріально-технічна база (щоб школа була оснащеною, теплою і мала змогу прийняти вчителів та учнів) У майбутньому ці школи зберуть всіх учнів 10-11 класів. Є додаток №5 "Перелік об'єктів, які потребують проведення невідкладних робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту" передбачають співфінансування робіт об'єктів на умовах співфінансування:

- с.Велика Кардашинка – у школі заміна вікон на енергозберігаючі, у подальшому башта "Рожновського", яку рішенням 12 сесії сільської ради V скликання було передано на баланс віділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації. Потрібно вирішувати питання з КТП, яке забезпечує електроенергією школу і ніде на балансі не стоїть;

- с.Мала Кардашинка – реконструкція існуючого приміщення під внутрішні туалети санвузли Малокардашинської ЗОШ. У подальшому переобладнання приміщень школи для розміщення школи садочка;

- с.Кардашинка – будівництво дитячого садочка – вартість 3 млн. 166 тис. це розрахунок 2010 року. Проведення капітального ремонту покрівлі школи – 293 000 грн. сільська рада повинна співфінансувати виділивши 10 % , це 30 000 грн., заміна вікон на енергозберігаючі – 100 000 грн. – співфінансування 10 000 грн., реконструкція існуючого приміщення під внутрішні санвузли – 160 000 грн. – співфінансування 16 000 грн. та на санвузли – 50 000 грн., раніше було 100 000 грн.  Якщо хочемо мати якісне навчання, то маємо йти до оптимізації мережі.

Задача яка перед нами – треба заробляти кошти!

 

Культура

На території сільської ради працюють культурні заклади:

 • сільський будинок культури – директор Сафонова Олена Анатоліївна – член виконавчого комітету;
 • бібліотеки в селах Велика, Мала та село Кардашинка – відповідно бібліотекарі Маковоз Ольга Олександрівна, Голофастова Юлія Миколаївна, Чорна Юлія Олександрівна.
 • фолькльорний ансамбль "Олешша" до грудня 2015 року керівником була Бухтій Валентина Василівна.

За рекомендацією відділу культури Голопристанської районної державної адміністрації щодо створення центрів культури з юридичною адресою тому на цю сесію винесено питання про створення культурно-дозвільного комплексу в який будуть входить усі ці об'єкти та затвердження його статуту.

 

 

 

 

Медицина

Медичні працівники отримують заробітну плату у КП Голопристанська центральна лікарня  та медичні препарати у центральній аптеці № 14, але будівлі в яких розташовані фельдшерсько-акушерські пункти знаходяться на балансі сільської ради, сільська рада виставляє рахунки про сплату за енергоносії лікарні.

 • ФАП Велика Кардашинка – завідуюча Паученко Альона Миколаївна;
 • ФАП Мала Кардашинка – тимчасово на один місяць була направлена Скакун Світлана Миколаївна, але місяць дуже затримався.
 • ФП село Кохани – Шевченко Світлана Миколаївна, яка обслуговує як жителів села так і жителів садових товариств та товариств житлового типу;
 • А ось у селі Кардашинка є проблеми. Приміщення газифіковане, стоїть гідрофор для забезпечення водою, місячний оклад – 1952 грн. плюс пів ставки патронажної сестри, а працівник фельдшерсько-акушерського пункту не любить коли його контролюють. Посада на даний час вакантна, але вирішується питання.
 • У селі Кардашинка працює аптека, яку відкрив у жовтні 2014 року приватний підприємець Сидоренко, а ось у селі Велика Кардашинка у сільському будинку культури депутати минулого скликання не надали згоду на переобладнання окремого входу для розміщення аптеки. Правильно чи ні – час покаже.

 

Благоустрій

            Благоустрій населених пунктів сільської ради бажає бути кращим і приклад треба показувати нам, працівникам сільської ради, членам виконавчого комітету, депутатам!

            Видане розпорядження сільського голови від 09.03.2016 № 30 "Про проведення на території Великокардашинської сільської ради акції "Зробимо Україну чистою разом" з метою забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах сільської ради та на прилеглих до них територіях, садових товариствах та товариствах житлового типу, підвищення рівня їх благоустрою, належної підготовки до Великодніх та травневих свят відповідно до листа  Херсонського регіонального відділення асоціації міст України від 29.02.2016 року. Призначено відповідального – Безеду Сергія Андрійовича, інспектора з охорони громадського порядку сільської ради. Також звертаюсь і до депутатів сільської ради щодо проведення належної роботи на виборчих округах з населенням про проведення акції "Зробимо Україну чистою разом" та в її рамках Дня благоустрою населених пунктів 23 квітня 2016 року.

            В сільській раді є адміністративна комісія до складу якої входять:

 

Безеда Сергій Андрійович                 -  голова комісії, інспектор з       

охорони громадського правопорядку          

Сирота В`ячеслав Олексійович- заступник голови комісії,  водій

                                                                 сільської ради

Чухрай Лідія Сергіївна                       - секретар комісії, секретар

                                                                 сільської ради

 

Члени комісії:

           

Васильєва Людмила Миколаївна      - касир с.Кардашинка с.Кохани, депутат районної ради

            Скачкова Тамара Віталіївна               - депутат сільської ради,

                                                                           приватний підприємець с. Кохани

            Чистік Руслан Валерійович                        - власна трудова діяльність                                                           

Кисельов Віктор Всеволодович         - власна трудова діяльність

Кириченко Сергій Миколайович       - вчитель Великокардашинської

                                                                 ЗОШ, депутат сільської ради

Мартиненко Олександр Миколайович – власна трудова діяльність.

 

Питання дотримання законності та громадського порядку на території сільської ради безпосередньо займаються –інспектори поліції Антонов Є.О. та Беленчук В.В., а також інспектор з охорони громадського правопорядку сільської ради Безеда Сергій Андрійович

Робота інспектора громадського правопорядку була спрямована на профілактику правопорушень злочинності, забезпечення законності та правопорядку, збереження комунального майна, дотримання належного санітарного стану на території сільської ради.

 

Бюджетно-утворюючі підприємства та організації, які розташовані на території Великокардашинської сільської ради

Потенціал сільської ради  складають підприємства торгівлі, малий та середній бізнес.

 

- ТОВ «Георесурси» Сипко В.О., загальна площа земель - 60,2 га;

- ТОВ "Чистота природи" – Розумеєнко Едуард Васильович (за три роки не отримали нічого);

- Приватне підприємство "Южное бюро судоходства" – Сотников Максим Олександрович (борг перед сільською радою – 98 тис.грн.);

 

 • Державне підприємство "Виробничий південний біотехнологічний центр"- Щур Анатолій Васильович - загальна площа земель – 171, 3850 га (надання земельної ділянки в оренду, кримінальна справа за зняття криши, КТП ніде не стоїть на балансі)

Історико-розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії" – Долинко Олександр Володимирович

Та приватні підприємці, які ведуть торгівельну діяльність. Всього на території сільської ради функціонують об’єкти торгівлі

с. Велика Кардашинка        -6 магазинів

с. Мала Кардашинка                        - 3 магазини – 1 кафе

с. Кардашинка                      - 7 магазинів – 1 кафе

с. Кохани                              - 3 магазини – 2 кафе

 

Децентралізація

18 грудня 2015 року прийняли рішення "Про відміну дії рішення сесії сільської ради № 740 від 04.09.2015 року"

10 лютого 2016 року була нарада у першого заступника Голови Голопристанської ради з питань децентралізації влади та об'єднаної громади.

12 лютого 2016 року № 28 Постанова центральної виборчої комісії " Про відсутність правових підстав для призначення ЦВК перших виборів депутатів Голопристанської ради об'єднаної територіальної громади та Голопристанського міського голови (Херсонська область)".

 

Апарат сільської ради

Апарат сільської ради складає – 15 чоловік.

Сільський голова                                                    - Чухрай Олексій Іванович

Заступник сільського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                     - Філіпова Олена Валеріївна;

Секретар сільської ради                                          - Чухрай Лідія Сергіївна;

Діловод                                                                     -  Піскун Олег Васильович;

Головний бухгалтер сільської ради                      - Власенко Ірина Дмитрівна;

Бухгалтер                                                                 – Пастушина Валентина Семенівна;

Спеціаліст з земельних питань сільської ради     -  Питомець Алевтина Олександрівна;

Землевпорядник                                                      - Журавльов Олександр Вікторович

Касир-рахівник с. Велика Кардашинка

та с. Мала Кардашинка                                           - Забавська Тетяна Іванівна;

Касир рахівник с. Кардашинка та с. Кохани       - Васильєва Людмила Миколаївна;

Начальник військово-облікового столу

с. Велика Кардашинка та с. Мала Кардашинка –на даний час посада вокантна та виконання обов'язків покладено на Безеду Сергія Андрійовича;

Начальник військово-облікового столу

 с. Кардашинка та с. Кохани                                  - Чепішко Людмила Вячеславівна;

Інспектор з охорони правопорядку

сільської ради                                                          - Безеда Сергій Андрійович;

Водій сільської ради                                               - Сирота Вячеслав Олексійович;

 

Протягом 2015 року було виписано 2782 довідок, надійшло 545 вхідної кореспонденції, відправлено до державних установ1136  листів,  зареєстровано 320 заяв з земельних питань, складено 189 актів обстеження матеріально-побутових умов, зареєстровано 19 звернень громадян. З початку 2016 року було виписано 628 довідок, надійшло 139 вхідної кореспонденції, відправлено до державних установ217  листів,  зареєстровано 78 заяв з земельних питань, складено 75 актів обстеження матеріально-побутових умов, зареєстровано 5 звернень громадян

 

Депутати районної ради

Давно з Великокардашинської територіальної громади не було депутатів Голопристанської районної ради, але на даний час Депутатами Голопристанської районної ради являються:

 • Васильєва Людмила Миколаївна;
 • Питомець Олександр Іванович;
 • Сребний Сергій Іванович,

які розпочали активно захищати, відстоювати інтереси Кардашинської громади, ми будемо надіятися, що воно так і буде.

 

Шановні депутати!

Стали традиційними у сільській раді проведення Дня села:

 • с. Кардашинка – 14 жовтня;
 • с. Велика Кардашинка – 15 жовтня;
 • села Мала Кардашинка - 8 жовтня;
 • Кохани теж самостійно проводили День села ,

це звіти депутатів сільської ради про проведену роботу перед виборцями

 

            Але на ряду з цим є недоліки та проблеми в роботі сільської ради:

Найбільше звернень до сільської ради надходить від мешканців садових товариств - це питання пов’язані з оформленням садових будинків та приватизацією садових ділянок. Найбільш проблемними є село Кардашинка та село Кохани, так як біля цих населених пунктів розташовані садові товариства.

     Проблемою являється те,  що в сільській раді не ведеться облік мешканців садових товариств, тому недостатній контроль громадських формувань сільської ради за життям та діяльністю осіб, схильних до вчинення злочинів.

     Проблема – оформлення права власності  будинків садових товариств, так як вони реєструються товариствами житлового типу.

     Проблема – оформлення садових ділянок, які розташовані біля водяного плеса,  лісу, мають місце само захвати.

     Проблема – дороги, шляхи сполучення між садовими ділянками.  Земельні ділянки надавались на землях сільськогосподарського призначення: сінокоса, випаса, рілля. Географічне положення цих земель специфічне, у весняні місяці вони підтоплюються .

      Проблемним залишається село Кардашинка (СТ Ліра, СТ Мєчта), так як  воно розташоване біля річки Чайка. Жителям дуже хочеться мати власний вихід до берега, тому між односельцями  часто виникають сварки , які приводять до нескінченної кількості скарг.

 

 

            Проблеми:

 • опалення сільського Будинку культури в селі Велика Кардашинка;
 • збільшення меж населених пунктів сільської ради – 290 гектарів;
 • видобуток піску, торфу для потреб населення сіл сільської ради;
 • дитячий садок села Велика Кардашинка;
 • садочок у селі Кардашинка;
 • наші братські могили, кладовища, їх у нас - вісім.

 

Проблема - робота комунального підприємства:

 

1. Щодо захисту та використання дерев (вільх) для потреб людей,

був би у комунального підприємства сільської ради лісопорубочний квиток, людина би звернулася до них, заплатила офіційно, і всі питання вирішила.

2. Вивозу сміття з населених пунктів села немає, сміття звалища не санкціоновані.

3. Виписка піску – прийшла людина до сільської ради, написала заяву, заплатила 5 грн. за 1 тону і пішла вирішувати питання завантаження, доставки і інші. Це теж проблема.

З наших сіл сільської ради у Голопристанському центрі зайнятості стоять на обліку люди. Сільська рада уклала договір з центром зайнятості на виконання громадських робіт, центром зайнятості. Жителі сіл сільської ради приймаються на роботу по благоустрою до 6 місяців.

Садові товариства, товариства житлового типу:

 • у літній час мешкають постійно – 15-20 тис.;
 • прописуються;
 • наполягають на обслуговуванні;
 • захоронення невідомих у селі Кохани та с.Кардашинка;

сплачують за землю сільській раді, тому думають, що і всі проблеми повинні вирішувати в сільській раді (медичне обслуговування, міліція та інше).

      Графік прийому громадян  складено саме так щоб жителі кожного населеного пункту сільської ради мали змогу спілкуватися з працівниками апарату сільської ради. Територія сільської ради є специфічною, заяви з якими звертаються громадяни потребують вивчення.

Бувають випадки коли працівники сільської ради не відразу можуть відповісти на поставлене питання , тому апаратом сільської ради прикладаються всі зусилля для вивчення Законодавчої бази та змін до неї, щодо надання обґрунтованої відповіді заявникам .

 

Шановні Депутати !

Великокардашинська сільська рада вдячна районній раді за підтримку в роботі на протязі року та усім відділам Районної державної адміністрації.

 

Шановні депутати !

Великокардашинська сільська рада спроможна вирішувати питання щодо забезпечення життєдіяльності населення громади у 2016 році.

 

 

Дякую за увагу!

 

Пошук
Історичні пам'ятки

На території Великокардашинської територіальної громади є безліч історичних памяток.

Докладніше...

Офіційні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Календар
Календар України
Курс валют
курс доллара к гривне
banker.ua

Власник сайту: Великокардашинська сільська рада © 2008-2021

вул. Миру, 19, с. Велика Кардашинка, Голопристанський р-н, Херсонська обл., 75610,
Тел./факс (05539) 3-24-75, тел. 3-24-42, 3-24-95, 4-05-22
Е-mail: kardashinka@ukr.net